Kako Se Igra Rukomet

Sadržaj:

Anonim

Za igranje rukometa trebat će vam zatvoreni prostor, gol i lopta određene veličine. Lopta se može bacati, gurati, udarati bilo kojim dijelom tijela, osim nogom ispod koljena. Cilj igre je ubacivanje lopte u protivnički gol.

Korak 2

Pošaljite 7 ljudi iz svakog tima na teren.

Korak 3

Ubacite loptu u protivnički gol, trudeći se da ne zakoračite preko linije šestero metara blizu gola. U isto vrijeme bacajte, hvatajte, udarajte, gurajte loptu rukama, glavom, tijelom, kao i kukovima i koljenima.

Korak 4

Golman mora braniti gol udarajući loptu bilo kojim dijelom tijela, krećući se u golmanskom području ili ostavljajući ga da direktno učestvuje u igri.

Korak 5

Igra se odvija u dva poluvremena, a trajanje je pola sata. Pauza između poluvremena traje 10 minuta.

Korak 6

Za rukometnu igru odabrana je soba dimenzija 40x20 m, a kao inventar cilj dimenzija 3x2 m i lopta promjera 54-60 cm, težine 325-475 g (donja granica predviđena je za žene, gornja granica je za muškarce).

Korak 7

U rukometu nema remija. Ako je rezultat jednak, sudija dodijeljuje dodatnu polovinu ili penal u obliku 5 hitaca u gol s udaljenosti od 7 m. Loptu možete držati samo tri sekunde. Sa loptom se mogu trčati samo tri stepenice.